Liste

Merhabalar arkadaşlar, uzun zamandır eşine rastlamadığım bir etkinliği, teması bakımından çok beğendiğim için bloğuma taşımaya karar verdim.Büyük firmaların sponsorluğunda düzenlenen bilişim kampı; deniz, güneş ve kumun yanı sıra girişimcilik, web tasarım ve web yazılım eğitimleri de verilecek.

Peki web tasarım ve web yazılım eğitimleri nelerdir diyecek olursanız;

Web Tasarım

  • Photoshop ile Arayüz Tasarımı
  • HTML 5 ve CSS 3 Kod Yapısı
  • Box Model ve Grid Yapısı
  • Bootstrap ve Responsive Tasarım

Web Yazılım

  • C# 6.0 introduction
  • Entity Framework 6.0
  • MVC 5.0 ile Statik Web Siteleri
  • MVC 5.0 ile Dinamik Web Siteleri

Ayrıca birde proje yapılacak ve yapılacak projeden detaylar ise; Tasarım-Yazılım Ortak Final Projesi – MVC ile E-Ticaret Sitesi, SEO ve Optimizasyon & Projeyi Yayınlama aşamaları ile bu proje tamamlanacak.

 

Ege Bilişim Kampı Sponsorlar-1

Ege Bilişim Kampı Sponsorlar-2

Bu güzel etkinliği organize eden Aldenard‘a teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerin de bu tür bilişim kamplarına katılarak; girişimcilik ruhunuzu tazeleyebilir, networking ile arkadaşlar edinebilir aynı zamanda nasıl zevkle proje çıkartırım konularında da size katkısı olacaktır.

Etkinlik sonunda görüşlerimi yine bu yazıda bulabilirsiniz.[Etkinlik sonu]

———————————————————————————————————————————————

Arkadaşlar herkese tekrardan merhabalar. Etkinlik çok güzel bir şekilde kapanış yaparak bu yılki Ege Bilişim Kampının sonuna gelmiş oluyoruz. Bu kamp neler kattı, aradığımı buldum mu, gerçekten gidilmeli mi? Evet bütün soruları duyar gibiyim. Hemen cevaplamaya başlayayım.

Bu kamp yazılım bilgisinin yanında networking etkileşimi ile birçok dostu hayatıma kattı. Yazılım ve tasarım konusuna gelecek olursak; tasarım tarafında grid model yapısı, photoshopta çizilen bir tasarımın css ve html’e dökülmesini ve bir tasarımcının firefox kullanması gerektiği gibi önemli detaylar öğrendim. Yazılım tarafında ise son teknoloji olan ASP.NET MVC 5 çalışmasını yaptık. Veri tabanı işlemlerini entity fremawork ile sağlarken küçük katmanlı yapılar üzerinde bilgi aldık. Küçücük zaman diliminde kendime hem arkadaş kazandırdım, hem tasarımın püf noktalarını gördüm, hem de yazılımın son teknolojileri ile tanışmış olduk 🙂 Tüm katılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyor bir sonraki Ege Bilişim Kampı’nda görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.